The University of Tromsø > Giellatekno >

Give minimal paradigm

Standard

Full paradigm

nuorrahuvvat: Verb (V)

nuorrahuvvat V Inf nuorrahuvvat
nuorrahuvvat V Ind Prs Sg3 nuorrahuvvá
nuorrahuvvat V Ind Prs Du3 nuorrahuvvaba
nuorrahuvvat V Ind Prs Pl3 nuorrahuvvet
nuorrahuvvat V Ind Prs ConNeg nuorrahuva
nuorrahuvvat V Ind Prt Sg3 nuorrahuvai
nuorrahuvvat V Ind Prt Du3 nuorrahuvaiga
nuorrahuvvat V Ind Prt Pl3 nuorrahuvve
nuorrahuvvat V Ind Prt ConNeg nuorrahuvvan
nuorrahuvvat V Cond Prs Sg3 nuorrahuvašii nuorrahuvalii
nuorrahuvvat V Cond Prs Du3 nuorrahuvašeigga nuorrahuvaleigga
nuorrahuvvat V Cond Prs Pl3 nuorrahuvaše nuorrahuvašedje nuorrahuvale nuorrahuvaledje
nuorrahuvvat V Cond Prs ConNeg nuorrahuvaše nuorrahuvale
nuorrahuvvat V Pot Prs Sg3 nuorrahuvaš nuorrahuvaža
nuorrahuvvat V Pot Prs Du3 nuorrahuvažeaba
nuorrahuvvat V Pot Prs Pl3 nuorrahuvažit
nuorrahuvvat V Pot Prs ConNeg nuorrahuvaš
nuorrahuvvat V PrfPrc nuorrahuvvan
nuorrahuvvat V PrsPrc nuorrahuvvi
nuorrahuvvat V VAbess nuorrahuvakeahttá nuorrahuvakeahttájin nuorrahuvahaga
nuorrahuvvat V Ger nuorrahuvadin nuorrahuvadiin nuorrahuvadettiin
nuorrahuvvat V Ger PxSg1 nuorrahuvadettiinan
nuorrahuvvat V Ger PxSg2 nuorrahuvadettiinat
nuorrahuvvat V Ger PxSg3 nuorrahuvadettiinis
nuorrahuvvat V Ger PxDu1 nuorrahuvadettiineame
nuorrahuvvat V Ger PxDu2 nuorrahuvadettiineatte
nuorrahuvvat V Ger PxDu3 nuorrahuvadettiineaskka
nuorrahuvvat V Ger PxPl1 nuorrahuvadettiineamet
nuorrahuvvat V Ger PxPl2 nuorrahuvadettiineattet
nuorrahuvvat V Ger PxPl3 nuorrahuvadettiineaset
nuorrahuvvat V Actio Nom nuorrahuvvan
nuorrahuvvat V Actio Gen nuorrahuvvan
nuorrahuvvat V Actio Loc nuorrahuvvamis
nuorrahuvvat V Actio Ess nuorrahuvvamin nuorrahuvvamen nuorrahuvvame
nuorrahuvvat V Actio Com nuorrahuvvamiin



Morphological tags