The University of Tromsø > Giellatekno >

Give minimal paradigm

Standard

Full paradigm

eahpeduohta: Adjective (A)

eahpeduohta A Attr eahpeduohta eahpeduohta
eahpeduohta A Der/Comp A Attr eahpeduođat eahpeduođat
eahpeduohta A Der/Superl A Attr eahpeduođamus eahpeduođamus
eahpeduohta A Sg Nom eahpeduohta eahpeduohta
eahpeduohta A Sg Gen eahpeduođa eahpeduođa
eahpeduohta A Sg Acc eahpeduođa eahpeduođa
eahpeduohta A Sg Ill eahpeduhtii eahpeduhtii
eahpeduohta A Sg Loc eahpeduođas eahpeduođas
eahpeduohta A Sg Com eahpeduođain eahpeduođain
eahpeduohta A Pl Nom eahpeduođat eahpeduođat
eahpeduohta A Pl Gen eahpeduođaid eahpeduođaid
eahpeduohta A Pl Acc eahpeduođaid eahpeduođaid
eahpeduohta A Pl Ill eahpeduođaide eahpeduođaide
eahpeduohta A Pl Loc eahpeduođain eahpeduođain
eahpeduohta A Pl Com eahpeduođaiguin eahpeduođaiguin
eahpeduohta A Ess eahpeduohtan eahpeduohtan
eahpeduohta A Der/Comp A Ess eahpeduođabun eahpeduođabun
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Nom eahpeduođat eahpeduođat
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Gen eahpeduođabu eahpeduođabu
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Acc eahpeduođabu eahpeduođabu
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Ill eahpeduođabui eahpeduođabui
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Loc eahpeduođabus eahpeduođabus
eahpeduohta A Der/Comp A Sg Com eahpeduođabuin eahpeduođabuin
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Nom eahpeduođabut eahpeduođabut
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Gen eahpeduođabuid eahpeduođabuid
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Acc eahpeduođabuid eahpeduođabuid
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Ill eahpeduođabuidda eahpeduođabuidda
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Loc eahpeduođabuin eahpeduođabuin
eahpeduohta A Der/Comp A Pl Com eahpeduođabuiguin eahpeduođabuiguin
eahpeduohta A Der/Superl A Ess eahpeduođamussan eahpeduođamussan
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Nom eahpeduođamus eahpeduođamus
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Gen eahpeduođamusa eahpeduođamusa
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Acc eahpeduođamusa eahpeduođamusa
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Ill eahpeduođamussii eahpeduođamussii
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Loc eahpeduođamusas eahpeduođamusas
eahpeduohta A Der/Superl A Sg Com eahpeduođamusain eahpeduođamusain
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Nom eahpeduođamusat eahpeduođamusat
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Gen eahpeduođamusaid eahpeduođamusaid
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Acc eahpeduođamusaid eahpeduođamusaid
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Ill eahpeduođamusaide eahpeduođamusaide
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Loc eahpeduođamusain eahpeduođamusain
eahpeduohta A Der/Superl A Pl Com eahpeduođamusaiguin eahpeduođamusaiguin



Morphological tags