The University of Tromsø > Giellatekno >

Give minimal paradigm

Standard

Full paradigm

dahkat: Verb (V)

dahkat V Inf dahkat
dahkat V Ind Prs Sg1 dagan
dahkat V Ind Prs Sg2 dagat
dahkat V Ind Prs Sg3 dahká
dahkat V Ind Prs Du1 dahke
dahkat V Ind Prs Du2 dahkabeahtti
dahkat V Ind Prs Du3 dahkaba
dahkat V Ind Prs Pl1 dahkat
dahkat V Ind Prs Pl2 dahkabehtet
dahkat V Ind Prs Pl3 dahket
dahkat V Ind Prs ConNeg daga
dahkat V Ind Prt Sg1 dahken
dahkat V Ind Prt Sg2 dahket
dahkat V Ind Prt Sg3 dagai
dahkat V Ind Prt Du1 dagaime
dahkat V Ind Prt Du2 dagaide
dahkat V Ind Prt Du3 dagaiga
dahkat V Ind Prt Pl1 dagaimet
dahkat V Ind Prt Pl2 dagaidet
dahkat V Ind Prt Pl3 dahke
dahkat V Ind Prt ConNeg dahkan
dahkat V Cond Prs Sg1 dagašin dagašedjen dagalin dagaledjen
dahkat V Cond Prs Sg2 dagašit dagašedjet dagalit dagaledjet
dahkat V Cond Prs Sg3 dagašii dagalii
dahkat V Cond Prs Du1 dagašeimme dagaleimme
dahkat V Cond Prs Du2 dagašeidde dagaleidde
dahkat V Cond Prs Du3 dagašeigga dagaleigga
dahkat V Cond Prs Pl1 dagašeimmet dagaleimmet
dahkat V Cond Prs Pl2 dagašeiddet dagaleiddet
dahkat V Cond Prs Pl3 dagaše dagašedje dagale dagaledje
dahkat V Cond Prs ConNeg dagaše dagale
dahkat V Imprt Sg2 daga
dahkat V Imprt Sg3 dahkos
dahkat V Imprt Du1 dahkku
dahkat V Imprt Du2 dahkki
dahkat V Imprt Du3 dahkoska
dahkat V Imprt Pl1 dahkot dahkkut
dahkat V Imprt Pl2 dahket dahkkit dahkket
dahkat V Imprt Pl3 dahkoset
dahkat V Imprt ConNeg daga
dahkat V Pot Prs Sg1 dagažan
dahkat V Pot Prs Sg2 dagažat
dahkat V Pot Prs Sg3 dagaš dagaža
dahkat V Pot Prs Du1 dagažetne
dahkat V Pot Prs Du2 dagažeahppi
dahkat V Pot Prs Du3 dagažeaba
dahkat V Pot Prs Pl1 dagažit dagažat
dahkat V Pot Prs Pl2 dagažehpet
dahkat V Pot Prs Pl3 dagažit
dahkat V Pot Prs ConNeg dagaš
dahkat V PrfPrc dahkan
dahkat V PrsPrc dahkki
dahkat V Sup dagažit
dahkat V VAbess dagakeahttá dagakeahttájin dagahaga
dahkat V Ger dagadin dagadiin dagadettiin
dahkat V Ger PxSg1 dagadettiinan
dahkat V Ger PxSg2 dagadettiinat
dahkat V Ger PxSg3 dagadettiinis
dahkat V Ger PxDu1 dagadettiineame
dahkat V Ger PxDu2 dagadettiineatte
dahkat V Ger PxDu3 dagadettiineaskka
dahkat V Ger PxPl1 dagadettiineamet
dahkat V Ger PxPl2 dagadettiineattet
dahkat V Ger PxPl3 dagadettiineaset
dahkat V Actio Nom dahkan
dahkat V Actio Gen dahkan
dahkat V Actio Loc dahkamis
dahkat V Actio Ess dahkamin dahkamen dahkame
dahkat V Actio Com dahkamiin



Morphological tags